Tenders

I3-2022-CAP2b (I3HIES)


A projekt adatai:

Kedvezményezett neve: MediKlaszter Menedzsment Kft.
Projekt címe: Az interregionális innovációs beruházások és az egészsgéügyi innovációs ökorendszerek közötti együttműködések ösztönzése. 
Felhívás: I3-2022-CAP2b
Pojekt száma: 101132842
Projket rövid neve: I3HIES
Időtartam (hónapokban): 24
Projekt összköltségvetése: 1 499 788,94 EUR
MediKlaszter, mint konzorcium vezető része: 258 622,21 EUR

 
 

Az I3HIES az egészségügyi rendszerek hatékonyságának, hozzáférhetőségének, fenntarthatóságának, versenyképességének, egyszerűségének és minőségének javítása iránti elkötelezettség sajtóközleménye.

2023. november 1-jén indult el az I3 Instrument program a Kapacitásépítés 2b. az I3HIES projekt, az "Interregionális innovációs beruházások és együttműködés az egészségügyi innovációs ökorendszerek között" elnevezésű projekt, a pályázati felhívás kiírója az EISMEA.
9 partner hét régióból/országból :
konzorcium vezetője: MediKlaszter Nonprofit Kft, Magyarország;
Partnerek: Human.technology Styria gmbh, Ausztria; Viesoji Istaiga Lietuvos Inovaciju Centras, Litvánia; Interizon, Lengyelország; Wojewodztwo Pomorskie, Lengyelország; Asociatia Cluj-IT, Románia; Universitatea Babes Bolyai, Románia; Obcianske zdruzenie gravitáció; Szlovákia; Tehnološki park Ljubljana, Szlovénia)
a következő kihívásokra fókuszál a projekt megvalósításában:

a.) egészségügyi innovációs ökoszisztéma,
b.) együttműködés és közös alkotás,
c.) információ- és tudásmegosztás,
d.) finanszírozáshoz való hozzáférések

Az uniós partnerségekre és a nemzetközi együttműködések figyelembevételével az I3HIES az egészségügy digitális innovációjára összpontosít, és a döntéstámogatással, a bizalomépítéssel, a partnerkereséssel és a lehetőségek azonosításával foglalkozik.
Az I3HIES fő célja, hogy az egészségügyi innovációs ökoszisztéma középpontba állításával az egészségügyi/orvostechnikai szektor kívánt hatékonyságának elérése, valamint fenntartsa érdekében hatékony nemzeti és nemzetközi együttműködés keretében, a négyes spirálját quadruple helix az innovációs szereplői között erősítse.
Az I3HIES projekt egy komplex megközelítést követ az Interregionális innovációs befektetések és az egészségügyi innovációs ökoszisztémában való együttműködés elősegítésére. A partnerek tematikusan 3 fókuszterületen:

  • orvosi eszközök,

  • sürgősségi és vészhelyzeti felszerelések,

  • MDR-745 minősítés és megfelelőség,

Továbbá, az alábbi megvalósítási pilléreken, mint az innovációs beruházások és régióközi együttműködések és részvételek hatékonyságának növelése és azok  javításán fognak dolgozni az EU értékláncaiban 2 beavatkozási szinten (régión belüli és interregionális).
A személyre szabott szolgáltatások átfogó portfóliójával az érdekelt csoportok számára (a kutatás-fejlesztést, a szakpolitikát, az üzleti életet és a társadalmat képviselő szereplők bevonásával) innovatív módszerek, eszközök és technikák (interaktív szakértői értékelések, élő labor koncepció, szolgáltatástervezés, vásárlói súrlódás, vállalkozáson belüli kapcsolat, innovációs felderítés) 5 tematikus munkacsomagban (I3HIES közösség szervezés és építés,  üzleti modell tervezés, a finanszírozások felderítése azokra való felkészítés és az Ökoszisztéma megerősítése).

Az I3HIES közösségben részt vevő innovációs szereplők támogatást kapnak az  innovációs beruházások előkészítésében az innovációs folyamat elősegítésével és oktatásával az ötleteléstől az üzleti esetek tervezésén át a finanszírozásra való felkészülésig, valamint a tematikus prioritásokon belül a validált innovációs beruházások fejlesztésének felgyorsításában és az interregionális együttműködés és az interregionális partnerségekben való részvétel fokozásában, valamint az uniós értékláncokhoz való hozzájárulásban.
A közvetlen cél 15 projektötlet validálása, 3 európai partnerség létrehozása és a legígéretesebb mini-business esetek konkrét beruházási tervekké történő fejlesztése, ezzel is támogatva az egészségügyi szektor folyamatban lévő átalakulását.

A  Quadruple Helix érdekelt felei: inkubátorok, induló vállalkozások, kkv-k, nagyvállalatok, technológiai központok, egészségbiztosítók, egészségügyi szakemberek, egészségügyi szolgáltatók és azon túl, szakpolitikai döntéshozók, végfelhasználók, betegek, kockázati tőke befektetők, civil egyesületek, üzleti angyalok, szabályozók, klaszterek és üzleti támogató szervezetek.

A partnerek kifejezték azon törekvésüket, hogy a tevékenységek és az együttműködés elvárt eredményeit teljesítsék.
Kövessen bennünket, hogy értesüljön a projektünk eredményeiről és csatlakozzon hozzánk a LinkedIn csoporthoz: LinkedIn I3HIES group.

GINOP-1.3.2-15-2016-00021

A Támogató a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretén belül „Professzionális klaszterszervezetek minőségi szolgáltatásnyújtásának támogatása” tárgyú felhívást tett közzé, melyre a MediKlaszter Kft 2016.09.30-án. támogatási kérelmet nyújtott be, amelyet a Támogató 2018.01.12.-án kelt támogatási döntés szerint vissza nem térítendő támogatásban részesített.
 

A projekt adatai:

Kedvezményezett neve: MediKlaszter Menedzsment Kft.
Projekt címe: A Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Klaszter (MediKlaszter) szolgáltatási minőségének fejlesztése 
Projektre megítélt támogatás összege: 49 568 946 Ft
Projekt összköltsége: 70 891 928 Ft
A támogatás mértéke: 69,921848%
A fizikai befejezésének dátuma: 2019.12.31
A pályázati projekt azonosítószáma: GINOP-1.3.2-15-2016-00021

 

A projekt tartalmának bemutatása:

A Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Klaszter (MediKlaszter) szolgáltatási minőségének fejlesztése című pályázati projekt megvalósítását a MediKlaszter tagvállalatok piaci esélyeinek növelése indokolta. A Klaszter aktuális cselekvési tervében célként kitűzött, és megfogalmazott stabilitási, bővülési, piacszerzési elképzelések sikeresen megvalósultak. A Klaszter kiemelt célkitűzésének, stratégiai irányainak teljesülése eredményeként erősödött a klasztertagok közötti együttműködés.

A projekt keretében megvalósított eredmények: A magasabb szintű klasztermenedzsment szolgáltatások megvalósítása és a hatékony együttműködés érdekében 1db SAMSUNG Galaxy S7 EDGE 32GBmobiltelefon, 1db DELL INSPIRON 5379 NOTEBOOK, 1db LeserJet Pro MFP M130fn multifunkciós nyomtató, valamint a MediKlaszter honlap fejlesztéséhez kapcsolódó adatbázis modul és a Microsoft Office 2016 kisvállalati verzió szoftver került beszerzésre.

Honlap idegen nyelvű továbbfejlesztése minőségibb közös megjelenés érdekében sikeresen megtörtént: www.mediklaszter.eu oldalon megjelenő tartalom angol nyelven is olvasható

A külföldi kiállításon való megjelenés keretében a célkitűzés sikeres volt, miszerint valamennyi fontos célországban és régióban bemutatásra kerülhettek a klaszter tagvállalatok termékei, szolgáltatási, azok piaci bevezetésének előkészítése. További eredménynek tekintjük az üzleti kapcsolatépítést, tapasztalat- és információcserét, a nemzetközi trendek megismerését.
 

  • Medica – Düsseldorf 2017 november 13-16
  • ZDRAVOOKHRANENIYE - Moszkva 2017 december 4-8
  • Arab Healt - Dubai 2018 január 30 - február 02.
  • Medical Fair Asia – Szingapur 2018. augusztus 29-31.
  • ZDRAVOOKHRANENIYE – Moszkva: 2018 december 2-6


Magyarországon szerevezett nemzetközi szakmai rendezvényen való megjelenések:
2018-ban a Magyar Kórház- és Orvostechnikai Ipar centenáriumának keretében a MediKlaszter ünnepi megemlékezést és konferenciát tartott a Magyar Tudományos Akadémián, aholVarga Mihály pénzügyminiszter kitüntetéseket adott át több MediKlaszter tagvállalat vezetőjének.
A HUNGEXPO Zrt. kiemelt együttműködő szakmai partnereként pedig, HUNGAROMEDICA 2018-2019 címmel Egészségügyi és Orvostechnikai Kiállítás és Konferencia került megrendezésre a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont, D pavilonjában
 

  • HUNGAROMED I. nemzetközi Egészségügyi és Orvostechnológiai Kiállítás és konferencia 2018.10.11-13
  • HUNGAROMED II. nemzetközi Egészségügyi és Orvostechnológiai Kiállítás és konferencia 2019.10.07-09


Nemzetközi piacrajutáshoz szükséges közös marketing/arculat továbbfejlesztése témakörökben:
 

  • Idegen nyelvű marketing eszközök keretében elkészült a közös termék katalógus, mely a klasztert tagok termékeit, szolgáltatásait tartalmazza – a magyar/angol nyelvű kiadvány a http://mediklaszter.hu/media/catalog/mediklaszter.pdf oldalon érhető el.
  • Arculati frissítés keretében, az idegen nyelvű weblap megjelenítés érdekében web design grafikai – nagyarculat tervezés valósult meg
  • Külföldi célpiacra irányuló marketing akciók keretében online kampányokat valósítottunk meg, promóciók, hírlevelek, PR filmek készültek.


Nemzetközi piackutatás eredményeként komplex tanulmányt készítettünk:

A piacra juttatni kívánt orvostechnikai fókuszterületek tekintetében a megcélozni kívánt országokra (Singapore, Oroszország, Németország) vonatkozó piackutatást végeztünk.

2018 évben az orvostechnikai iparban a piaci követelmények jelentősen megváltoztak, új kihívások jelentek meg: mesterséges intelligencia (AI), digitalizáció, és magyar orvostechnikai ipar egyik legnagyobb kihívása az Európai Parlament és a Tanács 2017/745 számú, az orvostechnikai eszközökről szóló rendeletének (MDR) végrehajtása. Ezért a piackutatást kiegészítettük az iparág számára aktuális kérdések vizsgálatával.

Nemzetközi klasztermenedzsment cím:

MediKlaszter a Nemzetközi klaszterminősítés "bronz" fokozatát sikeresen megszerezte 2019 évben

Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költsége:

Klasztermenedzsment szolgáltatások színvonalának erősítése és a GINOP projekt adminisztrációja érdekében összesen 2 fő alkalmazása valósult meg a projekt keretében.
 

A projektről bővebb információt a www.mediklaszter.hu/hu/palyazat oldalon olvashatnak.
Kedvezményezett neve: MediKlaszter Kft.
Cím: H-9024 Győr, Kálvária u. 1-3.
Levelezési cím: H-1097, Budapest Illatos út 9.
Tel: (+36-1) 280-6342
E-mail: info@mediklaszter.hu
Weblap: www.mediklaszter.eu

AK-1.1.1.-2016

Az innovatív Klaszterek számára akkreditációs pályázat került meghirdetésre, melyen a MediKlaszter immár 4. alkalommal nyerte el az „Akkreditált Klaszter” címet.

A Klaszter Akkreditációs Testület döntése alapján a Pénzügyminisztérium képviseletében, Keller Péter a Nemzetközi és Klaszter osztály vezetője és Rákossy Balázs az európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár adta át az „Akkreditált Klaszter” cím elnyerését igazoló Oklevelet Dr. Steiner Arnold a klaszter elnöke és Tóth Zsolt főtitkár részére.

Az akkreditáció célja, hogy kiválassza azokat a klasztereket, amelyek képesek a kiemelkedő teljesítmény elérésére, fejlesztési projektek megvalósítására. A cím elnyerésére kiírt pályázatban a klaszterek, az összeállított klaszterstratégia alapján kerülnek értékelésre. A stratégia főbb pontjai a foglalkoztatás, a KKV jelleg, exportorientáltság, együttműködés a klasztertagok között, továbbá a kutatás, fejlesztés és az innováció és nem utolsó sorban a klaszter politikájának illeszkedése az Irinyi tervhez és az Ipar 4.0 –hoz, azaz információs technológia és az automatizálás egyre szorosabb összefonódásához, illetve ezen keresztül a gyártási módszerek alapvető megváltozásához.

Az Akkreditált Klaszter címpályázat célja, hogy az elmúlt időszakban sikeresen működő klasztereket a jövőbeli működésre ösztönözze és segítse a munkájukat azzal, hogy kiválasztja azokat a hálózati együttműködéseket, amelyek magas innovációs és export tevékenységükkel, illetve az együttműködésben rejlő hatékonyságuk révén jelentős fejlesztési projekteket képesek megvalósítani, valamint régiós viszonylatban is kiemelkedő tevékenység elérésére képesek. Ma Magyarországon a működő Klaszterek száma 50 alá csökkent, ebből jelenleg 27 klaszter birtokolja a megtisztelő elismerést, az „Akkreditált Klaszter” címet.



AIK oklevél letöltése

2024 © MediKlaszter Menedzsment Kft., All rights reserved | Privacy Policy