GINOP-1.3.2-15-2016-00021
A Támogató a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretén belül „Professzionális klaszterszervezetek minőségi szolgáltatásnyújtásának támogatása” tárgyú felhívást tett közzé, melyre a MediKlaszter Kft 2016.09.30-án. támogatási kérelmet nyújtott be, amelyet a Támogató 2018.01.12.-án kelt támogatási döntés szerint vissza nem térítendő támogatásban részesített.
A projekt adatai:
Kedvezményezett neve: MediKlaszter Menedzsment Kft. |
![]() |
A projekt tartalmának bemutatása:
A Magyar Medikai Gyártók és Szolgáltatók Klaszter (MediKlaszter) szolgáltatási minőségének fejlesztése című pályázati projekt megvalósítását a MediKlaszter tagvállalatok piaci esélyeinek növelése indokolta. A Klaszter aktuális cselekvési tervében célként kitűzött, és megfogalmazott stabilitási, bővülési, piacszerzési elképzelések sikeresen megvalósultak. A Klaszter kiemelt célkitűzésének, stratégiai irányainak teljesülése eredményeként erősödött a klasztertagok közötti együttműködés.
A projekt keretében megvalósított eredmények: A magasabb szintű klasztermenedzsment szolgáltatások megvalósítása és a hatékony együttműködés érdekében 1db SAMSUNG Galaxy S7 EDGE 32GBmobiltelefon, 1db DELL INSPIRON 5379 NOTEBOOK, 1db LeserJet Pro MFP M130fn multifunkciós nyomtató, valamint a MediKlaszter honlap fejlesztéséhez kapcsolódó adatbázis modul és a Microsoft Office 2016 kisvállalati verzió szoftver került beszerzésre.
Honlap idegen nyelvű továbbfejlesztése minőségibb közös megjelenés érdekében sikeresen megtörtént: www.mediklaszter.eu oldalon megjelenő tartalom angol nyelven is olvasható
A külföldi kiállításon való megjelenés keretében a célkitűzés sikeres volt, miszerint valamennyi fontos célországban és régióban bemutatásra kerülhettek a klaszter tagvállalatok termékei, szolgáltatási, azok piaci bevezetésének előkészítése. További eredménynek tekintjük az üzleti kapcsolatépítést, tapasztalat- és információcserét, a nemzetközi trendek megismerését.
- Medica – Düsseldorf 2017 november 13-16
- ZDRAVOOKHRANENIYE - Moszkva 2017 december 4-8
- Arab Healt - Dubai 2018 január 30 - február 02.
- Medical Fair Asia – Szingapur 2018. augusztus 29-31.
- ZDRAVOOKHRANENIYE – Moszkva: 2018 december 2-6
Magyarországon szerevezett nemzetközi szakmai rendezvényen való megjelenések:
2018-ban a Magyar Kórház- és Orvostechnikai Ipar centenáriumának keretében a MediKlaszter ünnepi megemlékezést és konferenciát tartott a Magyar Tudományos Akadémián, aholVarga Mihály pénzügyminiszter kitüntetéseket adott át több MediKlaszter tagvállalat vezetőjének.
A HUNGEXPO Zrt. kiemelt együttműködő szakmai partnereként pedig, HUNGAROMEDICA 2018-2019 címmel Egészségügyi és Orvostechnikai Kiállítás és Konferencia került megrendezésre a HUNGEXPO Budapesti Vásárközpont, D pavilonjában
- HUNGAROMED I. nemzetközi Egészségügyi és Orvostechnológiai Kiállítás és konferencia 2018.10.11-13
- HUNGAROMED II. nemzetközi Egészségügyi és Orvostechnológiai Kiállítás és konferencia 2019.10.07-09
Nemzetközi piacrajutáshoz szükséges közös marketing/arculat továbbfejlesztése témakörökben:
- Idegen nyelvű marketing eszközök keretében elkészült a közös termék katalógus, mely a klasztert tagok termékeit, szolgáltatásait tartalmazza – a magyar/angol nyelvű kiadvány a http://mediklaszter.hu/media/catalog/mediklaszter.pdf oldalon érhető el.
- Arculati frissítés keretében, az idegen nyelvű weblap megjelenítés érdekében web design grafikai – nagyarculat tervezés valósult meg
- Külföldi célpiacra irányuló marketing akciók keretében online kampányokat valósítottunk meg, promóciók, hírlevelek, PR filmek készültek.
Nemzetközi piackutatás eredményeként komplex tanulmányt készítettünk:
A piacra juttatni kívánt orvostechnikai fókuszterületek tekintetében a megcélozni kívánt országokra (Singapore, Oroszország, Németország) vonatkozó piackutatást végeztünk.
2018 évben az orvostechnikai iparban a piaci követelmények jelentősen megváltoztak, új kihívások jelentek meg: mesterséges intelligencia (AI), digitalizáció, és magyar orvostechnikai ipar egyik legnagyobb kihívása az Európai Parlament és a Tanács 2017/745 számú, az orvostechnikai eszközökről szóló rendeletének (MDR) végrehajtása. Ezért a piackutatást kiegészítettük az iparág számára aktuális kérdések vizsgálatával.
Nemzetközi klasztermenedzsment cím:
MediKlaszter a Nemzetközi klaszterminősítés "bronz" fokozatát sikeresen megszerezte 2019 évben
Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költsége:
Klasztermenedzsment szolgáltatások színvonalának erősítése és a GINOP projekt adminisztrációja érdekében összesen 2 fő alkalmazása valósult meg a projekt keretében.
A projektről bővebb információt a www.mediklaszter.hu/hu/palyazat oldalon olvashatnak.
Kedvezményezett neve: MediKlaszter Kft.
Cím: H-9024 Győr, Kálvária u. 1-3.
Levelezési cím: H-1097, Budapest Illatos út 9.
Tel: (+36-1) 280-6342
E-mail: info@mediklaszter.hu
Weblap: www.mediklaszter.eu
AK-1.1.1.-2016
A Klaszter Akkreditációs Testület döntése alapján a Pénzügyminisztérium képviseletében, Keller Péter a Nemzetközi és Klaszter osztály vezetője és Rákossy Balázs az európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár adta át az „Akkreditált Klaszter” cím elnyerését igazoló Oklevelet Dr. Steiner Arnold a klaszter elnöke és Tóth Zsolt főtitkár részére.
Az akkreditáció célja, hogy kiválassza azokat a klasztereket, amelyek képesek a kiemelkedő teljesítmény elérésére, fejlesztési projektek megvalósítására. A cím elnyerésére kiírt pályázatban a klaszterek, az összeállított klaszterstratégia alapján kerülnek értékelésre. A stratégia főbb pontjai a foglalkoztatás, a KKV jelleg, exportorientáltság, együttműködés a klasztertagok között, továbbá a kutatás, fejlesztés és az innováció és nem utolsó sorban a klaszter politikájának illeszkedése az Irinyi tervhez és az Ipar 4.0 –hoz, azaz információs technológia és az automatizálás egyre szorosabb összefonódásához, illetve ezen keresztül a gyártási módszerek alapvető megváltozásához.
Az Akkreditált Klaszter címpályázat célja, hogy az elmúlt időszakban sikeresen működő klasztereket a jövőbeli működésre ösztönözze és segítse a munkájukat azzal, hogy kiválasztja azokat a hálózati együttműködéseket, amelyek magas innovációs és export tevékenységükkel, illetve az együttműködésben rejlő hatékonyságuk révén jelentős fejlesztési projekteket képesek megvalósítani, valamint régiós viszonylatban is kiemelkedő tevékenység elérésére képesek. Ma Magyarországon a működő Klaszterek száma 50 alá csökkent, ebből jelenleg 27 klaszter birtokolja a megtisztelő elismerést, az „Akkreditált Klaszter” címet.